Komentowana treść: SDL 1.2.11 dla AmigaOS 4.0
[#1] Re: SDL 1.2.11 dla AmigaOS 4.0
To standardowe amigowe biblioteki nie są wywoływane przez programy, które ich potrzebują?
[#2] Re: SDL 1.2.11 dla AmigaOS 4.0

@Grzegorz Kraszewski, post #1

Wiem, że chyba coś pokićkałem, ale za diabła nie wiem jak to napisać Może tak będzie lepiej.
[#3] Re: SDL 1.2.11 dla AmigaOS 4.0

@mailman, post #2

*.so czyli to coś rodem z linuksa?
[#4] Re: SDL 1.2.11 dla AmigaOS 4.0

@MinisterQ, post #3

eee... nie gadaj na BeOSie też to mam a raczej linuksem bym go nie nazwał tak samo zresztą jak unixem
[#5] Re: SDL 1.2.11 dla AmigaOS 4.0

@Hugen, post #4

A to jeszcze żyje? ;) Gdzieś czytałem że jakieś dwie różne wersję tego samego powstają... znajome? ;)
[#6] Re: SDL 1.2.11 dla AmigaOS 4.0

@alpine, post #5

no bo jeden jest ten prawdziwy, a drugi to wredni odszczepieńcy
[#7] Re: SDL 1.2.11 dla AmigaOS 4.0

@alpine, post #5

Ty a weź pokaż gdzie, bo tez chciałbym to przeczytać ;)
[#8] Re: SDL 1.2.11 dla AmigaOS 4.0

@Hugen, post #7

wg Wikipedii nawet więcej niż dwa
[#9] Re: SDL 1.2.11 dla AmigaOS 4.0

@wali7, post #8

z tego co sie orientuje to z beosem normalnie tak jak z amigaosem , tu wyrosly os4 i mos ..a tam zeta os (oficjalny) i haiku (ten mniej oficjalny) ..widac male srodowiska maja to do siebie ..hmm ciekawe czy ktos napisal o tym juz prace :P
[#10] Re: SDL 1.2.11 dla AmigaOS 4.0
a to już standardowe biblioteki #?.library są niemile widziane na os4 ?

dziwne, są kody źródłowe powersdl to robią jakieś .so ?

Ostatnia edycja: 22.01.08 23:10:12
[#11] Re: SDL 1.2.11 dla AmigaOS 4.0

@rzookol, post #10

No przecież nie splamią się używaniem czegoś, co było dotykane przez ludzi z MOSTeamu. ;)
[#12] Re: SDL 1.2.11 dla AmigaOS 4.0

@DRACOX, post #9

Haiku (d. OpenBeOS) to taki AROS, funkcjonalny odpowiednik ostatniego wydanego BeOSa (r5) tworzony od podstaw (reverse engineering).

Zeta to taki AmigaOS3.5/3.9, czyli BeOS5.1 (podobno prawie-ukończona beta z czasów Be Inc.) jako podstawa + uaktualnione oprogramowanie i uaktualnione pojedyńcze elementy systemu (powłoka - Tracker). System, jak się później okazało, nielegalny.

Oficjalnie elementy BeOSa to próbował spożytkować Palm i jeszcze jakieś firmy z okolic sprzętu mobilnego.
[#13] Re: SDL 1.2.11 dla AmigaOS 4.0

@galu, post #12

kurde ..wychodzi na to ze be os jest bardziej amigowy niz systemy amigowe ..biorac pod uwage "bajzel" jaki tam sie dzieje
[#14] Re: SDL 1.2.11 dla AmigaOS 4.0

@galu, post #12

I to byłoby chyba najbliższe prawdzie, ale wczorajszy dzień pokazał, że ktoś chce jednak wykupić porzuconego przez Accessa BeOSa i go rozwijać . Natomiast samo Haiku to przede wszystkim open source w sytuacji gdy zarówno BeOS jak i Zeta(ostatnia wersja Accessa który się obudził po kilku latach to, że jest nielegalna) były komercyjne.
[#15] Re: SDL 1.2.11 dla AmigaOS 4.0

@Hugen, post #14

Ciekawe czy tam też są tacy fanatycy jak u amigowców, i też się tak żrą o jakieś pierdoły. ;)
[#16] Re: SDL 1.2.11 dla AmigaOS 4.0
Widzę, że wreszcie z poziomu SDL można używać OpenGL (MiniGL) na AmigaOS 4. Nareszcie po tylu latach amigowy SDL dogonił morphosowy. Żeby tak jeszcze MiniGL chociaż spróbował się zbliżyć do TinyGL... :) :D

Ostatnia edycja: 23.01.08 10:23:39
[#17] Re: SDL 1.2.11 dla AmigaOS 4.0

@MDW, post #16

Hyperion wspomniał o drastycznych zmianach w AOS4 planowanych na ten rok i coś mi się zdaje jednak, że w planach jest normalny OpenGl.
[#18] Re: SDL 1.2.11 dla AmigaOS 4.0

@Leon, post #17

Fajnie by bylo. Mozna byloby wtedy planowac przerobke pod AmigaOS4 tego co sie robi pod MorphOS w SDL+OpenGL. Oczywiscie pod warunkiem, ze sie to zrobi i ze Hyperion sie wyrobi. :)
[#19] Re: SDL 1.2.11 dla AmigaOS 4.0

@MinisterQ, post #15

O linki, buttony itp? ;)
[#20] Re: SDL 1.2.11 dla AmigaOS 4.0
Pojawiła się nowa wersja OWB korzystająca z tej wersji biblioteki.
[#21] Re: SDL 1.2.11 dla AmigaOS 4.0

@mailman, post #20

No to teraz pewnie plik wykonywalny zmalał... ;)
[#22] Re: SDL 1.2.11 dla AmigaOS 4.0

@mailman, post #20

ta "nadaktywność" w temacie amigowych przegladarek jest az przerazajaca ;)
[#23] Re: SDL 1.2.11 dla AmigaOS 4.0

@DRACOX, post #22

Bez przesady. Ja pracuję obecnie nad większym projektem i kompiluję czasem nawet 20 wersji dziennie. Ale czy to o czymś świadczy?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem